Nawigacja

Niespasowani podbijają Teatroidę!

Niespasowani podbijają Teatroidę!
Opublikowano dnia 7. czerwca 2013r. || Komentuj

   
      Tegoroczna Wiosna zaktywizowała nas maksymalnie. Postanowiliśmy zmierzyć się z obcą sceną, by po raz pierwszy stanąć oko w oko z profesjonalnym Jury i poddać się konstruktywnej krytyce.
Uwagę Iwony, buszującej w cyberprzestrzeni w poszukiwaniu tego typu wyzwań dla Niespasowanych, przyciągnęła informacja o III edycji Regionalnego Konkursu Małych Form Teatralnych „Teatroida” organizowanej przez Fundację „Klub Kontra” w Bytomiu. Okazało się, że spełniamy wymogi regulaminu i mamy 40 minut na pokazanie się z jak najlepszej strony. Jako że byliśmy „na świeżo” po premierze „Butów nie do Pary 2 Pierwszy Glanc” zadecydowaliśmy, że na konkurs zgłosimy dwie sceny: „Rozmowę Teściowych” oraz „Babiniec”.
      I tak oto 23 maja niespasowana delegacja w składzie: Laura Witkowska (Jadwiga z Zaroga), Weronika Pluta (Bronka), Weronika Macioszek (Rosa), Julia Barszcz (Erna), Iwona Stryjakiewicz (Lubomira Wątrobianka), Kasia Stryjakiewicz (Henia) i Krzysiu Sterna (Apoloniusz) rozpoczęła konkursowe podboje na „Teatroidzie”. Niewielka scena zrobiona specjalnie na potrzeby Fundacji „Klub Kontra” nieco nas zaskoczyła, ale i zestresowała, prawdopodobnie dlatego, że Jury siedziało zaledwie o 2 m od rozgrywającej się akcji...
      Ciekawym i inspirującym pomysłem organizatorów była możliwość rozmowy z Jury tuż po występie. Nie musimy chyba dodawać, że stres w związku z tym ani trochę nie zmalał a w głowach kłębiły się myśli: „Teraz nam dowalą..”, „Może lepiej stąd uciekajmy!?”, „No to się nasłuchamy… strach się bać!”. Ku naszemu zadowoleniu dowiedzieliśmy się, że spektakl przypadł Jury do gustu. Pochwalono naszą dykcję, ustawienie głosu oraz autorskie piosenki. Jeden z Jurorów powiedział nawet, że tak dobrego skeczu nie widział już od roku! Otrzymaliśmy także kilka cennych uwag odnośnie warsztatu aktorskiego oraz udoskonalenia przedstawionych scen. Zadowoleni z siebie i mile zaskoczeni pochlebnymi opiniami wróciliśmy do domów by 6 czerwca na Gali Finałowej „Teatroidy” dowiedzieć się, że zajęliśmy II miejsce!
      Radości nie było końca. Najbardziej cieszy nas to, że zostaliśmy tak dobrze ocenieni przez profesjonalne Jury, nie mniej jednak radują nas otrzymane nagrody! Piękna statuetka, dyplom oraz nagrody rzeczowe w postaci światła stroboskopowego, maszyny do wytwarzania dymu scenicznego oraz upominków ufundowanych przez miasto Bytom, które będą nam na pewno przypominać pozytywne chwile spędzone na konkursie, a ponad to przydadzą się na kolejnych spektaklach! Dziękujemy również za zaproszenie do powtórnego wystawienia konkursowych scen na Gali Finałowej, na której Wiktoria Michalczok wcieliła się w rolę nieobecnej Rosy.
      Serdecznie gratulujemy Fundacji „Klub Kontra” za tak profesjonalną organizację „Teatroidy”. Naszym zdaniem udało Wam się stworzyć świetną atmosferę pełną życzliwości i twórczej pasji, nie tracąc przy tym opanowania w kwestiach technicznych. Czuliśmy się z Wami bardzo swojsko i mamy nadzieję znów kiedyś się spotkać.
      Kto wie, może za rok…;-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

JEŻELI CHCESZ WPISAĆ SIĘ, UŻYWAJĄC PSEUDONIMU, TO Z WIELU OPCJI "KOMENTARZ JAKO:" (PONIŻEJ) WYBIERZ NAZWA/ADRES URL. PSEUDONIM WPISZ W POLU "NAZWA" POZOSTAWIAJĄC NIEWYPEŁNIONE POLE PRZY ADRESIE URL.