Nawigacja

Rytm Gliwice

Rytm Gliwice
Opublikowano dnia 2. lipca 2013r. || Komentuj

      22 czerwca 2013 roku dwie Niespasowane Weroniki – Macioszek i Pluta wzięły udział w Gliwickich Przesłuchaniach Konkursowych do 5. Festiwalu Rytm Gliwice 2013 organizowanych przez Fundację Rytm, na których zaprezentowały się w ducie z piosenką Lenki – Trouble is a friend. W wyprawie do Gliwic towarzyszyła im też Iwona Stryjakiewicz. Poczytajcie o ich wrażeniach:

      "Udział w konkursie przyniósł mi wiele niesamowitych wrażeń. Prowadzący ciekawie zapowiadał kolejne występy. Najbardziej cieszy mnie to, że konkurs miał formę koncertu, na który mógł przyjść każdy. Uważam, że nic tak nie zanudza, jak casting typu „Mam Talent”, gdzie śpiewa się dla jury i nie ma większej możliwości usłyszeć innych. Poziom był bardzo wysoki. Nasz występ, w przeciwieństwie do tych, które miały tam miejsce wypadł średnio - trema robi swoje i nie ukrywamy tego, że nie dałyśmy z siebie wszystkiego. Szkoda tylko, że osoby, które same uczą się śpiewać, czy śpiewają tak dla własnej frajdy, są porównywane z osobami, które skończyły czy są w trakcie Szkoły Muzycznej. Koniec końców byłyśmy jednak na to przygotowane, ponieważ zapoznałyśmy się z listą uczestników. Niesamowitą technikę śpiewania, można było wyłapać u co drugiej osoby. Niektórzy z wokalistów mieli tak cudowny głos, że dreszcze przechodziły po ciele z każdym kolejnym dźwiękiem. Zdecydowanie zasłużenie wygrały osoby, takie jak: Dominika Kozak, Paula Gruszka czy Martyna Wypchło.
      Ogólnie bardzo się cieszę, bo pierwszy raz brałam udział konkursie, w którym oceniały mnie osoby naprawdę znające się na rzeczy. Mimo, że z Weroniką Plutą nie zajęłyśmy żadnego miejsca, to i tak jesteśmy dumne z tego, że chociaż próbowałyśmy."
~ Weronika Macioszek

      "Do występu w eliminacjach przygotowywałyśmy się już jakiś czas, ale co chwilę wprowadzałyśmy zmiany – starałyśmy się żeby było jak lepiej. Podczas występu było trochę stresu, ale pod koniec piosenki dałyśmy się jej ponieść. Wszyscy uczestnicy konkursu śpiewali na bardzo wysokim poziomie i naprawdę miło się Ich słuchało (oglądaliśmy prawie wszystkie występy). Mimo, że nie zostałyśmy wyróżnione, będziemy dobrze wspominać ten dzień. Udział w eliminacjach traktuję jako nowe doświadczenie, no i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko próbować dalej! :)"
~ Weronika Pluta

       "Udział w konkursie uważam za świetne doświadczenie. Po raz pierwszy dziewczyny mogły zaśpiewać z profesjonalnym nagłośnieniem w aurze prawdziwego koncertu. Nie da się ukryć, że był to dla nich niezły stres zwłaszcza, że kolejni wychodzący na scenę uczestnicy śpiewali rewelacyjnie. Myślę, że konkursy są specyficzną formą sprawdzania swoich umiejętności i o ile klasyfikowanie ludzi na zasadzie „lepszy – gorszy” nie do końca mi odpowiada, to traktowanie tego typu wydarzeń jako nabywanie kolejnych scenicznych doświadczeń wg mnie jest bardzo przydatne na przyszłość.
      Patrząc na Gliwickie Przesłuchania Konkursowe z perspektywy widza muszę powiedzieć, że jestem bardzo mile zaskoczona. Każdy z uczestników mógł odbyć próbę z akustykiem, każdy otrzymał także dyplom uczestnictwa, a ponadto przedstawicielka jury podsumowując przesłuchania dała wszystkim wokalistom kilka wskazówek na przyszłość. Jedynym zastrzeżeniem, jakie można by mieć było „wrzucenie” do jednego worka wszystkich uczestników – amatorów i wykształconych muzyków.
Krótko na zakończenie: bardzo wysoki poziom + organizacja na najwyższym poziomie.
Wniosek: oby takich profesjonalnie przygotowanych konkursów było jak najwięcej!
~ Iwona

      O samym festiwalu oraz fundacji możecie poczytać na stronie www.rytm.kei.pl. Tam też znajdziecie więcej zdjęć :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

JEŻELI CHCESZ WPISAĆ SIĘ, UŻYWAJĄC PSEUDONIMU, TO Z WIELU OPCJI "KOMENTARZ JAKO:" (PONIŻEJ) WYBIERZ NAZWA/ADRES URL. PSEUDONIM WPISZ W POLU "NAZWA" POZOSTAWIAJĄC NIEWYPEŁNIONE POLE PRZY ADRESIE URL.